II.1.4) Rövid meghatározás: A szerződés tárgya: Immateriális jószágként aktivált adatbázis- és alkalmazásfejlesztés - az Igazságügyi Minisztérium iratkezelő- és iktatórendszer (Poszeidon) kapcsolatának fejlesztéséhez szükséges feladatok elvégzése a Jogi Segítségnyújtást támogató szakrendszer és a Jogakadémia Szakrendszer tekintetében.
A Poszeidon/EKEIDR általános interface kódjának módosítása a Jogi Segítségnyújtást támogató szakrendszerhez, továbbá a Jogakadémia szakrendszerhez történő csatlakoztatás céljából, az ágazatilag specifikus szakrendszeri adatátadási és adatfogadási szabályokhoz és igényekhez igazított módon. A fejlesztés az Igazságügyi Minisztériumot (továbbiakban: IM) érintő két eddig papír-alapon végzett szakmai tevékenység folyamatainak elektronizálását tűzte ki célul, melyek a következők:
- A jogi segítségnyújtásban résztvevő jogi segítői névjegyzékének karbantartását, mely alapvetően olyan lépésekre épül, mint szerződéskötés, módosítás, megszüntetés és hiánypótlás.
- Az IM által működtetett az Igazságügyi Szolgálatok Jogakadémiája oktatási, képzési, továbbképzési tevékenységét támogató képzésszervezési rendszer, melynél nyolc eljárás kerül bevonásra a mostani fejlesztés során.
Az így megvalósuló fejlesztések egyik célja – az IM által kitűzött szakmai feladatok mellett – a bürokráciacsökkentés, mely magába foglalja az egyszerűsített adminisztrációt, az átlátható és elektronikusan nyomon követhető folyamatok számának növelését. A fejlesztés célja a papír alapú ügyintézés visszaszorítása mellett a párhuzamos munkavégzés csökkentése. A fejlesztést követően várt eredmény, hogy az érintett szakrendszeri folyamatok esetén nem lesz szükség a Jogi Szakrendszerből és a Jogakadémia szakrendszerből átlépni a Poszeidon/EKEIDR rendszerbe, újabb autentikációs eljáráson átesve elvégezni az iktatást, aláírást, expediálást, majd visszalépni a szakrendszerbe, felvezetni az iktatószámokat és rögzíteni a folyamat státuszát, mert ezt a fejlesztés következtében az érintett rendszerek a Poszeidon általános interface segítségével automatikusan elvégzik. Csökken az ügyintézési idő, a hibalehetőség, az ügyintézői munkateher és javul az adatbázisok adatállománya. A fejlesztés további célja a Poszeidon/EKEIDR adatbázis-szerkezetének (kódjának) módosítása oly módon, hogy az IM érintett szakrendszerei adattörzseinek duplikációja csökkenjen. A szakrendszerben használt azon adatmezők és táblák, melyek a partnertörzs kapcsolattartásához fűződnek, részben átkerülnek a Poszeidon/EKEIDR-be, így az adatbázisok karbantartása jelentősen leegyszerűsödik, csökken a redundancia.
Elvárt eredménytermékek:
- Poszeidon/EKEIDR általános interface fejlesztése, új verzió kiadása.
- A fejlesztés során keletkezett új kódkiegészítések szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (Szjt.) 17. §-a szerinti valamennyi felhasználási módra (ide értve az átdolgozás, elektronikus adathordozóra másolás, terjesztés és az egységes engedélyezés jogát is) kiterjedő területi korlátozás nélküli, a mű teljes védelmi idejére szóló korlátlan felhasználási jogainak átengedése.
- Az elkészült fejlesztés felhasználói dokumentációjának átadása.
További részletek a műszaki leírásban.