Ajánlatkérő a VP-3-4.2.1-15 kódszámú ”Mezőgazdasági termékek értéknövelése és erőforrás-hatékonyságának elősegítése a feldolgozásban” című felhívás keretében pályázatot nyújtott be 1772981597 iratazonosító számon.
A pályázat elbírálása megtörtént, Ajánlatkérő támogatásban részesült, a támogatói okiratot megkapta.
Jelen közbeszerzési eljárásban nyertes ajánlattevő feladata a VP-3-4.2.1-15 kódszámú „Mezőgazdasági termékek értéknövelése és erőforrás-hatékonyságának elősegítése a feldolgozásban” című pályázat keretében a Fony, Kertalja u. 23. Hrsz.: 30. alatti ingatlanon lévő gyümölcsfeldolgozó kialakításával kapcsolatos építési kivitelezési feladatok ellátása.
A címben szereplő területen a meglévő épület felújításával és ahhoz kapcsolódó új épület építésével a Megbízó gyümölcsfeldolgozót kíván létrehozni.
A meglévő földszintes épület átalakítás után tetőtéri beépítéssel egészül ki, melynek földszintjén recepció, iroda, tárgyaló és közlekedő, a tetőtéri részen iroda, labor,étkező és szociális vizesblokk kerül kialakításra.
A terület adottságához illetve domborzatához illeszkedően az új építésű rész alsó szintjén hőközpont, hűtőkamra és raktárak, az I. emeleten technológiai és manipulációs tér, a II. emeleten - tetőtér - kétnemű öltözők és vizesblokkok kerülnek kialakításra.
Az épületek takarításához és a kapcsolódó vizesblokkok HMV ellátásának kalorikus igényét- nyári időszakban - 100%-os, éves szinten 55%-os fedezeti fokkal - megújuló energiaforrás figyelembevételével - napkollektor - irányoztuk elő.
A tervezett épület határolószerkezetei és a nyílászáró szerkezetek az érvényben lévő előirt hőtechnikai követelményeknek és a 7/2006.(V.24.)TNM rendelet illetve az azt módosító 39/2015.(IX.14.) MvM rendelet- Költségoptimalizált követelményszint - alapján meghatározott és dokumentált energetikai számítás alapján megfelelő.
A tervezési terület - szennyvíz-csapadékvíz kivételével - közműkapcsolatokkal rendelkezik.
TERVEZETT MŰSZAKI MEGOLDÁS ISMERTETÉSE
1.Vízellátás -csatornázás:
A tervezési terület víz közmûkapcsolattal rendelkezik
Az épület vízigénye önálló vízbelépésrõl biztosított, mely a közmûvezetékre csatlakozik.
A tervezett vízbelépést D40/SDR11 PN10 KPE mérettel és minõségben.irányoztuk elő.
A tervezett vízbelépés a hidegviz ellátáson kívül a melegvíz ellátás igényét is biztosítja.
A fogyasztói leágazás közelében BWT EuropafilterRS32 típusú központi vízszűrőt irányoztunk elő.
A fűtési rendszer feltöltésére és a pótvíz igény biztosítására a hőközponti helyiségben BWT gyártmányú AQUADIAL-Softlife -15 típusú vízlágyító kerül letelepítésre.
Az alapvezetékrõl biztosított a fogyasztó helyek ellátása.
A technológia napi vízigénye 5,8 m3,a szociális vízigény 0,62 m3 , az összesített vízigény 6,42 m3 /d, a csúcsfogyasztás várható értéke 57,2 l/min.
A HMV ellátást központilag irányozzuk elő a hőközponti helyiségben elhelyezésre kerülő Stibel Eltron SSB501 WP Sol típusú bivalens tárolójáról.
A nyári időszakban a HMV termelés 100%-ig a napenergiával tervezett.
A dupla hőcserélős tároló a hőszívattyú oldali utánfűtés lehetőségét biztosítja.
A tároló termikus fertőtlenítése heti gyakorisággal biztosított.
A tárolt víz térfogatváltozás kompenzálása REFLEX DE60 típusú tágulási tartállyal tervezett.
A HMV tároló hidegvízoldali csatlakozásánál HONEYWELL SG-160S-1AA típusú és méretű biztonsági szerelvénycsoport kerül beépítésre.
A csőlehűlés kompenzálása végett a HMV hálózat keringtetett, a cirkulációs szivattyú
idővezérelt, GRUNDFOS gyártmányú ,mely a hőközpontban kerül elhelyezésre.
A cirkulációs hálózat termikus kiegyensúlyozására DANFOSS gyártmányú MTCV cirkulációs szelep beépítésével számol a terv.
A fogyasztási igény figyelembevételével a letárolt melegvíz hőmérséklete tHMV = 70°C hőmérsékleten korlátozott.
A forrázás veszély kiküszöbölése végett a fogyasztói oldalba termikus keverőszelep kerül beépítésre, a fogyasztói hálózatba kerülő melegvíz méretezési hőmérséklete tHMV= 50°C.
Napenergia hiányában a HMV ellátás energia igényét a tervezett hőszivattyú biztosítja.
A hideg-melegvízellátást biztosító alap és ágvezetéket REHAU Rautitan stabil csõvezetékbõl irányoztuk elõ toldóhüvelyes kialakításban, Kaiflex PE csőhéjjal hőszigetelt kivitelben, szabadon, falhoronyban illetve padlóban történő elhelyezéssel.
Az épületek közötti csővezés REHAU Insulpex Duo és Uno előszigetelt HMV vezetékkel tervezett.
A fogyasztók kicsövezése az alapvezetékről kiépítésre kerülő ágvezetékekről tervezett.
A megszerelt rendszer üzembehelyezése előtt fertőtlenítendő és vízminta vételezendő.
A keletkező szennyvizek kivezetésére a keletkezési helyek közelében kilépést irányoztunk
elő, melynek mennyisége megegyezik a napi vízigénnyel.
Közmű hiányában a kommunális és technológiai szennyvizek külön tárolóban kerülnek bevezetésre.
A szennyvíz alap-ágvezetékek valamint a szellõzõvezeték szintén mûanyagból kivitelezendõk, igénytõl függõen PE csőanyagból hegesztett kivitelben illetve WAVIN gyártmányú ED-TECH és KG- PVC tokos csõvezetékbõl. A kiszellőző vezetékeket a tető fölé kell vezetni.
A csapadékvíz elvezetés részint külső rendszerű állványcsöves kalakítással illetve a zöldtetői részen belső rendszerű.
A vízszigetelő gallérok típusa és a tetőösszefolyók szükséges alkotóelemei a megrendelés előtt a HL képviselőjével egyeztetendők.
A csapadékvizek kivezetésére kettő kilépést irányoztunk elő.
A csapadékvíz alap és ejtő vezetékek GEBERIT PE csővezetékből kivitelezendõk hegesztett minőségben
3.Solarenergia hasznosítás
A tervezett gyümölcsfeldolgozó HMV ellátásának nyári kalorikus igényét 100%-os fedezeti fokkal megújuló energiaforrás figyelembevételével - napkollektor - irányoztuk elő.
A nyári 100%-os solarfedezet éves átlagban 55%-os fedezetet biztosít.
A tervezett rendszert 4db Sol 27 basic kollektorból, SSB501 WP Sol típusú bivalens tárolóból, SOKI7E Plus típusú keringtető egységből ésAG 50 típusú tágulási tartályból irányozzuk elő ,melyek Stiebel Eltron gyártmányok.A solar rendszer üresjáratának megelőzése végett külső tároló részére SWEP hőcserélős leválasztással az energia ellátás biztosított.
Ezzel a műszaki kialakítással a rendszer mindíg az igényekhez illeszkedik a tervezett kalorikus határokon belül.
A kollektorok a meglévő épület DNY-i tájolású tetőfelületén kerülnek elhelyezésre.
Az órai csúcs energia hozam 9,5kW,a napi max. nyereség nyári időben 47,6 kW.
A kedvezőtlen sugárzás esetén a HMV ellátás energia igényét a tervezett hőszivattyú
biztosítja.
A solar csővezeték hálózat félkemény rézcsőböl kerül kialakításra keményforrasztással,
utólagos hőszigeteléssel.
4.Hőellátás-fűtés :
A tervezett épület határolószerkezetei és a nyílászáró szerkezetek az érvényben lévő
7/2006.(V.24.)TNM rendelet illetve az azt módosító 39/2015.(IX.14.) MvM rendeletben - Költségoptimalizált követelményszint -előirt hőtechnikai követelményeknek megfelelnek.
A meglévő felújításra kerülő épület fűtési igénye:7,40 kW
A tervezett épület fűtési igénye: 22,65 kW
Összesen: 30,05 kW
Az energia ellátásnál - a telepítésre kerülő napelemek figyelembevételével -levegő -víz üzemű hőszivattyú telepítésével számolunk.
A kalorikus igény figyelembevételével a hőközpont ÉK-i falsíkjánál kültéri telepítéssel 2db WPL23 cool típusú hőszivattyú kerül letelepítésre kaszkád üzemre, melyek hőcserélős leválasztás közbeiktatásával SBP700E típusú és méretű puffertartályra csatlakoznak.
A hőszivattyú a hőcserélő részére 55°C hőmérsékletű fűtőközeget biztosít. A hőszivattyúk együttes teljesítménye csúcsban- elektromos kiegészítő fűtéssel -40,4kW, mely értékre méretezett a leválasztó hőcserélő. A forrasztott lemezes hőcserélő SWEP gyártmányú, a hőszivattyú és a puffer tároló STIEBEL ELTRON gyártmányok.
A hőszivattyús ellátású áramkörök - SWEP hőcserélő, HMV termelő - a fagyvédelem figyelembevételével 35%-os propilénglycol- víz keverékkel kerülnek feltöltésre.
A meglévő épület földszinti részét egységesen padlófűtéssel irányozzuk elő, a tetőtéri részen radiátoros fűtéssel számol a terv.
A puffertároló és a leválasztó hőcserélő közötti áramkörbe FLAMCO gyártmányú mágneses iszapfogó kerül beépítésre.
A tervezett üzemi épületnél szintén a padlófűtést irányozzuk elő, a II . emeleti ffi-női öltözők padlófűtései radiátoros fűtéssel egészülnek ki.
Az előirányzott szivattyús melegvizes központi fűtés zárt rendszerű, a padlófűtések részére előirányzott kevert fűtési körök időjárásfüggő hőmérséklet szabályozásúak, a radiátoros fűtés és a HMV hőellátás direkt kialakítású.
A HMV termelés előnykapcsolásban tervezett, mely igénynél a hőszivattyú emelt hőfokú fűtővízet biztosít és a kijelölt hőszivattyú direktben a HMV termelést hőellátását biztosítja.
Az áramköri beszabályozások biztosítására OVENTROP gyártmányú Hydro-controll szerelvényeket irányoztunk elő.
Az áramköri szivattyúk GRUNDFOS gyártmányok.
A hőszivattyú oldal illetve a hőellátó oldal szabályozása SIEMENS automatikával biztosított, melynek összeállításában a Kraft Vill Kft. volt az együttműködő partner.
A radiátoros köröket 50/40°C, a padlófűtés 36/30°C, a HMV termelés kiegészítő fűtését 60/50°C hőfoklépcsővel irányozzuk elő.
A tágulási tartályok REFLEX gyártmánok, forrás -hőszivattyús - oldalon NG-18 típusú, 1.5bar gáztöltet nyomással ,fogyasztói oldalon NG100 típusú, gáztöltet nyomása 1.0 bar és avatatlan elzárás ellen biztosított SU szerelvénnyel csatlakoznak a kompenzált rendszerhez.
A konvektív hőleadók DUNAFERR Lux Uni beépített szelepes radiátorok és BETATHERM BP illetve BR típusú törölköző szárítók.
A radiátorok DANFOSS RA-N szelepbetéttel, RLV-KS- H idommal, a törölköző szárítók RA-N térsarok termosztatikus szeleppel és RLV sarok szeleppel kerülnek beépítésre.
A thermosztátfej egységesen RA2920 típusú.
A tervezett padlófűtés áramkörei átfolyásmérővel szerelt REHAU HKV-D CrNi típusú osztó-gyűjtő csatlakozásúak, az osztó-gyüjtő egységek fali szekrényekben kerülnek elhelyezésre.
A készre szerelt - osztó- gyüjtő csatlakozású -fűtőmezőknél a bebetonozás előtt és alatt
3,5-4,0bar- os sűrítettlevegős nyomástartással biztosított a csődeformáció, alakváltozás bekövetkezésének kizárása.
A szabadon szerelt csõvezetékhálózat ST 37. szavatolt minőságű acélcsőből készül hegesztett és menetes kötésekkel, rozsdamentesítés és alapmázolás után hőszigetelve.
A padozatban és horonyban szerelt csővezetékek REHAU RAUTITAN stabil csöanyagból készülnek hőszigetelve.
Az épületek közötti térszint alatti csővezetékek előszigetelt REHAU Insulpex rendszerből kerül kivitelezésre. A falátvezetések - igény szerint víznyomásállóan - LINK SEAL gyűrűstömítéssel készülnek, a szerkezetépítés során elhelyezett védőcsövekkel.
A padlófűtési hálózat RAUTHERM S csővezetékből kerül kialakításra. A padlófűtési mezõk dilatáltatása biztosított., a dilatációs hézagon csőátvezetés védőcsőben történjen.
4.Szellőzés:
A tervezett épület helyiségei döntően természetes úton szellőztetettek.
A belső terű helyiségek - fürdő és WC - gépi elszívással egészülnek ki, mely a HELIOS MiniVent M1/100N/C ventilátoraival, mennyezetbe történő beépítéssel kerül kialakításra.
Az elszívó ventillátorok kézi - a világítással közös - illetve automatikus szakaszos szellőzést
biztosítanak.
Az elszívással tervezett helyiségek légpótlása a külső tér irányából biztosított AERECO EMM 716 típusú légbevezetővel..
Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok részletezését, részletes jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentumok és annak részét képező műszaki fejezet tartalmazza.