A jogorvoslati kérelmek benyújtásának határidejére vonatkozó pontos információ: A Kbt. 148. § rendelkezési szerint.
VI.3)folyt:
17. A közbeszerzési eljárás során - amely eredményeképpen a Szerződés a Felek között létrejött - az utólagos falszigetelés tekintetében olyan technológia (ún. vezetékes technológia) alkalmazása került előírásra, amelyet a Reversion Falszárító Kft., a rendszer magyarországi kizárólagos forgalmazója 2018. júliusában, vagyis a kivitelezés megvalósításának idejére, a forgalomból kivezetett (lásd 2018. szeptember 20. napján kelt nyilatkozat; Javított szerződésmódosítás 3. számú melléklete).
A közbeszerzési eljárásban megjelölt technológia helyett ezáltal egy korszerűbb megoldás, az ún. hálós Reversion rendszer használata vált szükségessé. A kivitelezés során alkalmazni szükséges speciális háló beszerzése és az új technológia alkalmazásához szükséges tervek átdolgozása munkaidő többletet okoz, amely 60 nap. (A technológiaváltás és az áttervezés szükségessége és időigénye külső, előre nem látható tényező volt.)
A 2018. október 18-án történt alap feltárás során nyilvánvalóvá vált, hogy az épület egyes szakaszokon minimális vagy hiányos alappal rendelkezik. Ennek az előre nem látható állapotnak a kezelése statikus építész tervező bevonását tette szükségessé. A statikai vizsgálat után kialakított eljárás alapján a 2018. november 13-i kooperáción a szakkivitelezők bevonásával megállapításra került, hogy kiegyenlített vakolatfelület kialakításával az OXAL gyártmányú utólagos falszigetelő vakolatrendszer a feltárt állapoton kivitelezhető.
A feltárt állapothoz igazodó részlettervi csomópontok és a kiegészítő műszaki technológiai leírás elkészítését a Tervező 2018. november 26-i határidővel vállalta, amely 2018. november 30. napjával készült el. Ennek elkészültéig és Mérnök + Megrendelői jóváhagyásáig a kivitelező akadályozva volt a kritikus út tekintetében. (Eredeti ütemtervhez képest ca. 30 nap csúszás.)
A Reversion rendszer alkalmazása miatt szükségessé vált újratervezést (vö. 16. pont 1. bekezdés) a fenti pontban ismertetett, az alapfeltáráshoz és az arra kidolgozandó műszaki megoldás kialakításához szükséges idő (vö. ca. 30 nap) akadályozta, tekintettel arra, hogy a technológiaváltásból fakadó áttervezés során figyelembe kellett venni a kialakítható szerelési felületet. Ennek megoldásáig a tervezés nem volt lehetséges, ezért azt fel kellett függeszteni.
Jelen Szerződésmódosítás 17. pontjában foglalt munkák időigényét figyelembe véve, a fentiekben nevesített, illetve a Szerződés alapján vállalt feladatok, a Szerződéses (rész)határidő(k)re nem végezhetők el. A fent leírtak alapján a Szerződés (rész)határideje(i) összesen ca. 90 nappal meghosszabbodik (vö. Szerződésmódosítás 5-6. pont).
Felek egyetértenek abban, hogy a szerződéses (rész)határidők (vö. naptári nap) módosítása a fentiekben rögzített és naptári napokban kifejezett késleltető körülményekkel összhangban kerültek módosításra.
18. Indokolás jelen Szerződésmódosítás 11-12. pontjában meghatározott módosítások tekintetében:
19. Barokk különterem takarási és megvédési munkái:
A Barokk különterem felett található helyiségek felújítása során - azok statikai megerősítéséhez - szükség volt a boltozatok alátámasztására, azok bizonytalan állapotára tekintettel. Az alátámasztásra azonban - a szakhatóság és az Örökségvédelmi Hatóság képviselőivel történt egyezetés alapján - a műemléki jellegre figyelemmel nem kerülhet sor közvetlenül a terem burkolatán, így a feladat szerződésszerű ellátásához szükséges a burkolat megvédése- (vö. előre nem látható műszaki módosítás)
20. 202-217-227-es folyosók kialakításához szükséges munkák:
A Szerződés tárgyát képező 202, 217, 225 számú folyósok padozatának és feltöltésének bontása során - a statikus tervező megállapítása alapján - előre nem látható módon derült ki, hogy a boltozatok állékonysága nem megfelelő, azokat dinamikusan terhelni nem lehet. A statikus tervező a padozatok rendeltetéseinek megfelelő használhatósága érdekében elrendelte azok megerősítésest, illetve indokoltnak találta a ...