A Dr. Hetés Ferenc Szakorvosi Rendelőintézet programjának átfogó, stratégiai célja az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járó beteg szolgáltatások fejlesztése Lenti járás vonatkozásában és a minden személy számára egyenlő eséllyel hozzáférhető, emelt szintű járóbeteg szakellátás elérhetőségének biztosítása az érintett projektterületen.
A program célja az önálló járó beteg intézmény infrastrukturális körülményeinek és műszerezettségének javítása 13 szakmacsoportfejlesztésén keresztül.
A rendelőintézettel szemben elvárás, hogy abban a kor szakmai elvárásának megfelelő, ugyanakkor gazdaságos üzemeltetésre alkalmas informatikai rendszer működjön.
Informatikai rendszer fejlesztésén belül, Szoftver eszközök beszerzése.
Szoftverrel szemben elvárt általános követelmények
FŐNIX-Pro DIVAS Integrált (vagy azzal egyenértékű) medikai és klinikai PACS rendszer bővítése:
A fejlesztés keretében olyan integrált informatikai rendszer kialakítása a cél, amely maximálisan kielégíti a pályázatban előírtinformatikai (és digitális képalkotási) minimumkövetelményeket, ugyanakkor figyelembe veszi az intézmény speciális igényeit, és aköltség-hatékony megvalósítást és a későbbi üzemeltetést/fenntartást is szem előtt tartja. Kiemelkedően fontos, hogy az egyesrendszer-komponensek teljes mértékben integráltak legyenek, a rendelőintézetben megvalósításra kerülő rendszerek transzparensmódon integrálódjanak. Fontos követelmény, hogy a rendszer támogassa az intézmények közötti kommunikációt.
A járóbeteg ellátó rendszer üzemeltetése csak olyan informatikai infrastruktúrán lehetséges, amely magas rendelkezésre állást, biztonságos adattárolást és védelmet nyújt. Az informatikai rendszer teljesítménye ki kell szolgálja a szakrendelők megnövekedett adatkezelési igényeit, valamint a legmodernebb képalkotási- és távdiagnosztikai rendszereket is.
Ehhez szükséges a jelenlegi rendszert bővíteni a FŐNIX-Pro emelt szintű EESzT intézményközi kommunikációs modullal, valamint a háziorvosok platform-független kapcsolódását kiszolgáló FőnixWEB alkalmazással, és a korszerű radiológiai leletezést támogató beszédfelismerő rendszerrel.
Az intézmény diagnosztikai osztályai 2 db új laborautomata, és 3 db DICOM képalkotó modalitással bővülnek. A meglévő szoftverrendszert ezen berendezések illesztéséhez szükséges licence számmal szükséges bővíteni.
A jelenlegi informatikai környezet főbb jellemzői, műszaki követelmények:
Az alábbi információk a szállítandó intézményi medikai és PACS rendszerrel szemben támasztott műszaki követelményeket és elvárásokat foglalja össze.
A meglévő integrált rendszer páciens-adatbázis mérete kb. 25GB, a képtár mérete 0,7TB.
A szállítónak az „éles indulás” időpontjára a meglévő adat, és képállomány konverzióját is el kell végeznie.
A rendszerhez jelenleg 2 db DICOM képalkotó modalitás, és minimálisan 4 db laborautomata eszköz van integrálva.
A jelenlegi rendszer 2 db HP ProLiant DL380 Gen9 szervergépen (a virtualizált környezet ki van alakítva) Windows Server 2019 Standard (30 CAL) operációs rendszer alatt és MS SQL 2017 standard adatbázis kezelő használatával fut.
Az ajánlatnak tartalmaznia kell a szállító ezen infrastruktúra kialakításával kapcsolatos minden költségét!
A közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki specifikáció egységes szerkezetben tartalmazza az Integrált Medikai és PACS Rendszer jelenleg elérhető és a közbeszerzés keretében beszerzésre kerülő új szoftverekkel (ld. műszaki specifikáció 5.9., 5.17-19. és 5.21. pont)fejlesztett funkcionalitását.
Az egészségügyi informatikai rendszer fejlesztése megvalósulhat:
a) a meglévő informatikai rendszernek a műszaki specifikáció 5.9., 5.17-19. és 5.21. pontja szerinti új funkciókkal (szoftverelemekkel) történő fejlesztésével (rendszer bővítése) vagy
b) a meglévő informatikai rendszer cseréje révén a műszaki specifikáció szerinti valamennyi funkció – köztük az 5.9., 5.17-19. és 5.21. pont szerinti új funkciók (szoftverelemek) – szállításával (rendszer csere).
A közbeszerzés mennyiségi követelményei (db)
a) FŐNIX-Pro (vagy azzal egyenértékű) emelt szintű EESzTGateway licence 1 db
b) FőnixWEB (vagy azzal egyenértékű) licence 1 db
c) Főnix-SpeechMagic (vagy azzal egyenértékű) licence + beviteli eszköz 1 db
d) FŐNIX-Pro (vagy azzal egyenértékű) laborautomata integráció licence 2 db
e) DIVAS DICOM ModalityExtension (vagy azzal egyenértékű) licence 3 db
A műszaki specifikáció 5.9., 5.17-19. és 5.21. pontja szerinti szoftverekkel szemben elvárt funkcionális követelmények:
a) A FŐNIX-Pro (vagy azzal egyenértékű) emelt szintű EESZT Gateway interfész
(műszaki specifikáció 5.17. pont)
Beléptetés a FŐNIX-Pro szoftver felhasználóira támaszkodva
A FŐNIX-Pro, FŐNIX-Labor és FŐNIX-Fekvő szoftverek ellátási és EESZT adatainak lekérdezése a BSI EESZT Business Serverszolgáltatásból SOAP protokollon keresztül
EESZT műveletek számának típusonkénti listázása web böngészőben az esetszámhoz viszonyítva osztályonkénti bontásban,megadható időszakra
EESZT műveletek és eredmények számának részletes listázása web böngészőben az esetszámhoz viszonyítva osztályonkénti bontásban, megadható időszakra
EESZT műveletek számának típusonkénti listázása web böngészőben az esetszámhoz viszonyítva osztály- és orvosonkénti bontásban,megadható időszakra
EESZT műveletek és eredmények számának részletes listázása web böngészőben az esetszámhoz viszonyítva osztály- és orvosonkénti bontásban, megadható időszakra
BreakGlass rendelkezések lekérdezése és megjelenítése web böngészőben megadható időszakon belül
A web böngészőben megjelenített listák XLS, PDF illetve CSV formátumba exportálása
A páciensek EESZT adatainak listázása típusonként web böngészőben
Páciensek PDF dokumentumainak megjelenítése web böngészőben
Folytatás: II.2.4) (A közbeszerzés mennyisége)